Gdzie

Cuda, spinki, korale, spódnice.. .

Zakopane to miejsce wielowymiarowe, miasto tętniące życiem, w którym spotyka się nowoczesność 

z tradycją. To modne letnisko, przystań dla artystów i intelektualistów, kolebka życia kulturalnego, ale też najczęściej i najchętniej odwiedzana miejscowość wypoczynkowa i turystyczna. Zakopane jest miejscem przyciągającym i intrygującym – jeszcze ta  góralszczyzna  -   tak nam bliska , a jednocześnie  egzotyczna. Wobec Zakopanego, tak jak wobec góralskiego folkloru, nie można pozostać obojętnym.  To folklor jest jedną z największych atrakcji miasta i całego regionu,  ciągle niezwykle żywotny  

i spontaniczny. Mimo wielu zmian i nieustannego rozwoju, główne cechy góralszczyzny trwają nadal, a jednym z jej nieodłącznych elementów jest strój góralski.  

Pragnąc przybliżyć  jego piękno i  różnorodność, a przede wszystkim zaspokoić niesłabnące zainteresowanie tym tematem wśród gości odwiedzających Zakopane, tegorocznym  punktem wyjścia otwarcia sezonu letniego będzie prezentacja „Przewodnika dla Ceprów ”. 

Serdecznie zapraszamy 17 czerwca o godz.  16 w rejon Oczka Wodnego przy ul. Krupówki, gdzie zostanie zaprezentowana wystawa Przewodnik dla Ceprów, przedstawiająca  poszczególne elementy stroju góralskiego,  w formie, uproszczonego przewodnika.

Na tym nie koniec atrakcji, barwny korowód, przy dźwiękach góralskiej muzyki, zaprowadzi nas na Plac Niepodległości , gdzie będziemy mogli bawić się podczas koncertu Hani Rybki z Przyjaciółmi  oraz zespołu regionalnego Giewont. Wszystkich spragnionych tradycyjnych góralskich smaków zapraszamy do degustacji  regionalnych przysmaków. 

Zakopane przyciąga tysiącem barw ukrytych w góralskiej spódnicy, nutach wygrywanych na gęślach, tatrzańskich krajobrazach. 

Jeśli otwierać sezon letni to tylko w Zakopanem !